+48 17 852 19 17 / +48 534 411 017biuro@karmar.rzeszow.pl

Gwarancja

7-letnia gwarancja na okna i drzwi dzięki profesjonalnemu montażowi autoryzowanego partnera handlowego

Rozwój technologiczny sprawia, że nowoczesne okna PVC stają się coraz bardziej skomplikowanymi urządzeniami. Postępy w dziedzinie termoizolacji powodują, że technolodzy muszą z jeszcze większą dokładnością dbać o każdy szczegół wytwarzanych produktów. Konstrukcje MS więcej niż OKNA funkcjonują prawidłowo w różnych warunkach atmosferycznych. Spełniają one swoje zadanie podczas upałów, silnych opadów deszczu, mrozów czy wietrznych dni.
Zróżnicowane warunki pracy konstrukcji

Nowoczesne, ciepłe okna skutecznie zabezpieczają wnętrze przed wychłodzeniem. Ze względu na to ich zewnętrzne i wewnętrzne części pracują w skrajnie różnych warunkach termicznych. Przykładowo, w upalny, bezwietrzny dzień okno PVC w ciemnej okleinie (np. antracytowej), które jest wyeksponowane w kierunku południowo-zachodnim, może nagrzewać się do temperatury przekraczającej 60°C. Z kolei w pomieszczeniu panuje w tym czasie temperatura niższa o 40°C. Co więcej, w największym stopniu nagrzewa się dolna część okna (w okolicy parapetu). Jej temperatura znacząco różni się od temperatury powyżej nadproża. Oznacza to, ze warunki, w jakich znajdują się profile, okucia oraz szyby, są skrajnie różne.
Jak warunki termiczne wpływają na okna?

Tworzywo PVC modyfikuje się w taki sposób, by mogło ono wytrzymywać wyraźne różnice temperatur. Jednakże, nie da się oszukać zjawisk fizycznych występujących w naturze. Większość materiałów wydłuża się, jeśli temperatura wzrośnie. Taką właściwość określa się mianem rozszerzalności cieplej. W przypadku produktów o bardzo dobrych własnościach termoizolacyjnych, jak wszystkie okna i drzwi MS, różnice temperatury między zewnętrzną a wewnętrzną częścią okna są bardzo duże. Skutkuje to ekstremalnymi naprężeniami konstrukcji i pracą profili, okuć oraz szyb. Podobnie dzieje się wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. W takim przypadku również pojawiają się naprężenia. Są one jednak skierowane w przeciwną stronę niż w trakcie upałów. Zimą na konstrukcję oddziałuje także bardziej dokuczliwy wiatr oraz deszcz.

 


Dlaczego prawidłowy montaż jest niezbędny?

Profesjonalny montaż, w pełni zgodny z zaleceniami MS więcej niż OKNA, ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie okna. Ekstremalne siły, jakie oddziałują na konstrukcję okna podczas nagrzewania i chłodzenia, trzeba skompensować. W tym celu wykonuje się mocne zakotwienie ramy do ściany. Pozostawia się przy tym odpowiednią dylatację, czyli przestrzeń na naturalne wydłużanie się i kurczenie liniowe profili. Praca termiczna okna wpływa również na okucia obwiedniowe i zamki. Obecnie są one skomplikowanymi mechanizmami, o które należy zadbać we właściwy sposób.

 


Możliwość wydłużenia gwarancji

Profesjonalny montaż, zrealizowany przez autoryzowanego partnera handlowego MS więcej niż OKNA, umożliwia wydłużenie gwarancji z 5 do 7 lat. Warunkiem skorzystania z takiej opcji jest przeprowadzenie odpłatnej regulacji oraz przeglądu okien. Należy zrobić to po 3 oraz po 5 latach od montażu. Autoryzowani partnerzy handlowi MS więcej niż OKNA są przygotowani do obsługi i serwisu okien oraz drzwi.

 

Odpowiednie dbanie o okna

Technologia wykonania profili, oklein, uszczelek szyb oraz elementów okuciowych umożliwia prawidłowe funkcjonowanie okna nawet przez 25 lat. Okna, które zostały wyprodukowane ponad 20 lat temu przez MS więcej niż OKNA, wciąż spełniają swoje zadanie. Warto podkreślić, że należy stosować odpowiednie środki konserwujące do okuć oraz uszczelek. Oprócz tego, powinno się pilnować drożności otworów odwodnieniowych. Trzeba także pamiętać o właściwej regulacji oraz wymianie zużytych lub uszkodzonych elementów okuć. Dzięki temu możliwe będzie bezproblemowe użytkowanie okien oraz drzwi przez długie lata. W MS więcej niż OKNA dostępne są wszystkie niezbędne części, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie konstrukcji.

Źródło: https://www.ms.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *